Головна » Статті » Cтатті

Із Шевченком у серцях

                                      Із Шевченком у серцях

   Щороку 9 березня Україна святкує річницю з дня народження Т.Г.Шевченка – великого Кобзаря нашого народу. Його життя – приклад саможертовної незгасимої любові до України. Він віддав усі сили, щоб розбудити свій народ, показати йому віру і правду, вказати вірний шлях подальшого життя. Саме тому Т.Г.Шевченко став символом незламної української душі – сильної, волелюбної, прекрасної. Його  славу і досі вшановують по всій Україні.

   Учні Пнівської школи теж долучилися до загальнонародної справи. Наші школярі з повагою ставляться до збереження давніх традицій, тому із задоволенням підтримали пропозицію вчителів прийти в цей день  у вишиваних сорочках. Від першокласника до старшокласника всі одягли святкові вишиванки – символ національної гордості. Цілою низкою заходів, виховних годин ми вшанували пам’ять талановитого поета та художника. Кожен клас готувався до такого уроку, прибирав святково приміщення, готував заздалегідь цікавий матеріал із життя і творчості поета, інсценізував уривки, готував виразне читання творів Кобзаря. Матеріали усіх виховних годин знайшли своє відображення на сайті  нашої школи.

  7 березня  було організовано також  вчителями української мови та літератури

Приймак Н.Д. та Николайчук І.Я. свято для учнів 5-11 класів «Тобі, Кобзарю, я вклонюсь!». Розпочав свято молитвою  отець Михайло, адже жодна справа в школі не обходиться без Божого благословення. Далі учні читали напам’ять поезії, розповідали цікаві факти із життя поета, представляли інсценізації до творів. Ведучими  були Пуканюк Роксолана  та Бойчук Надія  – учні 10 та 11 класів. Керівник шкільного  хору та ансамблю Вінтоняк М.М. розучила  з дітьми «Заповіт», «Думи мої, думи мої», «По діброві вітер виє». Зворушливо звучали пісні «Зоре моя вечірняя» у виконанні четвертокласників Берчака В. та Савчука Є., а також  «Така її доля» у виконанні дуету Пуканюк  В. та Кричовської  Б. Окрасою свята стали також хореографічні постановки Максим’юк Мирослави Михайлівни – керівника гуртка районного Будинку творчості. Її щирі українські танці «Весна», «Гуцулка», «Дівчина –весна» захопили зал і викликали щедрі оплески. Далі весь зал співав «Заповіт» і вшанував Кобзаря хвилиною мовчання.  В знак великої шани кращі учні школи поклали до погруддя поета квіти.

    Вчитель української мови та літератури Сіщук М.В. провела з учнями 7 класів брейн-ринг . Готуючись до цього заходу, учні опрацювали  додаткову літературу і  почерпнули для себе багато нового.

    У 9-Б класі пройшла цікава інтелектуальна розмова   з учнями «Біблія і Шевченко». Її підготувала вчитель  Кінаш М.М.

    Вчитель Коцько Г.Д. підготувала з учнями 6-Б класу літературно-музичну композицію «У вінок Кобзареві». Приємно, що до організації цього заходу були залучені батьки, зокрема мама Лавринович Анни. Вона грала роль матері Т.Шевченка, а маленький синок -третьокласник Юрій – роль малого Тарасика.  Колишня учениця Лагойда Тетяна теж була активісткою школи, а зараз є турботливою мамою донечок Катрусі, Анни та синочка Юрчика.   Вінтоняк Діана теж  уже вкотре зачарувала слухачів декламуванням поезії «Лілея» напам’ять.

     Школярі 1-4 класів підготували виставку малюнків до творів Т.Г.Шевченка. Особливо цікавою виявилась творчість третьокласниці Бенюк Христини та четвертокласниць Котулич Іванни і Савуляк Роксолани.

   Бібліотекарі Приймак М.М. та Питлюк Н.М. підготували багату виставку художньої літератури про Т.Г.Шевченка.

   До святкування 199 річниці від дня народження Кобзаря були залучені всі учні школи. Сподіваємося, що жоден не залишився байдужим, пам’ять про геніального поета, художника, патріота, незламного борця не зникне в потоці часу. Крізь століття крокуватиме вільна Україна із геніальним  Шевченком у серці.

                                     

     

Категорія: Cтатті | Додав: tandem (22.03.2013)
Переглядів: 1095 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: